Background

O nás

ALACO, s.r.o. „your vision our aluminium“

30 YEARS ANNIVERSARY

Spoločnosť ALACO, s. r. o. je rodinná zlievareň, ktorá sa zaoberá najmä výrobou odliatkov z hliníkových zliatin odlievaných do pieskových foriem akýchkoľvek veľkostí a sérií. Vďaka svojmu neustálemu rozvoju, kontinuálnym investíciám do najmodernejších technológii a tiež zásluhou kvalifikovaných a skúsených zamestnancov vieme ponúknuť našim zákazníkom odliatky s vysokou pridanou hodnotou a pomôcť tak našim zákazníkom rásť vo svojom segmente.

Všetky výrobky sú určené buď ku konečnej spotrebe alebo k následnému spracovaniu ako časti ďalších zariadení. Súčasný sortiment pozostáva z približne 4000 rôznych druhov odliatkov pre rôzne odvetvia (strojárstvo, energetika, vzduchotechnika, potravinársky, elektrotechnický, automobilový, banský priemysel…) v celkovom objeme viac ako 300 t/rok.

Vstupné suroviny pochádzajú len od renomovaných výrobcov a ich technické zloženie je vždy deklarované analýzou chemického zloženia.

Spoločnosť bola založená v roku 1993 a je čisto slovenským subjektom bez zahraničnej účasti. V súčasnosti má spoločnosť 36 zamestnancov.